Kaip instaliuoti WordPress tinklalapį – Pilna WordPress instaliavimo pamoka

WordPress yra populiari bloginimo ir turinio valdymo platforma. WordPress instaliavimas ištikrujų yra labai nesudėtingas ir tam užteks mažiau nei 5 minučių. Dauguma hostingų jau yra integravusios “kelių paspaudimų” WordPress instaliavimo funkcijas. Šioje pamokoje paaiškinsime, kaip tai atlikti nutolusiame serveryje su FTP klientu.

Kaip instaliuoti WordPress naudojant FTP

Pirmiausia atisiųskite naujausią WordPress versiją. Išskleiskite failus ir pasinaudodami FTP programinę įranga perkelkite failus į savo nutolusį serverį.

Jei norite instaliuoti WordPress šakniniame domeno adrese (pvz: www.puslapis.lt), tai sukelkite failus į pradinę tinklalapio direktoriją, dažniausiu ateveju tai yra “/public_html/”.

Kitu atveju jei norite instaliuoti WordPress subkategorijoje (pvz www.puslapis.lt/blogas/) tai sukelkite failus į “/public_html/blogas/”.

Kai atlikote failų perkėlimą į nutolusį serverį, dabar turite sukurti duomenų bazę, kurioje WordPress tinklalapis saugos visus jam reikalingus duomenis.

Kadangi mūsų hostingas naudoja DirectAdmin valdymo panėle, todėl pavaizduosime, kaip tai padaryti per DirectAdmin. Pasirenkame MySQL duomenų bazių valdymo ikonėle.

Pamatysite nuorodą “Create new Database” ir ją nuspaudę, turėsite įrašyti duomenų bazės pavadinimą, vartotojo vardą, slaptažodį ir paspausti “Create”.

Jūsų MySQL duomenų bazė paruošta, galime instaliuoti WordPress valdymo sistemą.

Užeikite į savo tinklalapio URL adresą pasinaudodami naršykle, kuriame patalpinote WordPress (pvz: www.puslapis.lt)

Dabar pamatysite keleta instaliavimo instrukcijų. Ten bus parašyta, kad jums reikės MySQL duomenų bazės pavadinimo, varotojo vardo, slaptažodžio ir serverio adreso.

Paspauskite “Let’s go!”, kad testumėte WordPress instaliavimą.

WordPress parodys formą, kurioje turėsite nurodyti MySQL serverio duomenis kuriuos nesenai sukurėte.

Užpildyktie informaciją ir nuspauskite “Submit” mygtuką. WordPress dabar susijungs su duomenų baze ir parodys sėkmingo susijungimo žinutę.

Paspauskite “Run the Installation”, kad tęstumėte instaliaciją.

WordPress dabar sukurs duomenų bazės lenteles ir tada prasidės kitas instaliavimo žingsnis.

Dabar turite nurodyti truputi informacijos WordPress valdymo sistemai, kad paruoštu tinklalapį. Reikės nurodyti tinklalapio pavadinimą, administratoriaus vartotojo vardą, slaptažodį ir el. pašto adresą.

Jei norite, kad paieškos sistemos nerastu jūsų tinklalapio, pažymėkite “Search Engine Visibillity” varnelę. Vėliau, kai jau busite paruošę tinklalapį, galėsite nustatymuose tai pakeisti. Jei nesate tikri, ką daryti, tiesiog palikite jį nepažymėta.

Dabar paspauskite “Install WordPress” ir užbaikite instaliavimo procesą.

Jūs pamatysite sekmės žinutę, kurioje matysite savo vartotojo vardą. Dabar galite paspausti “Log In” mygtuką ir prisijungti prie savo WordPress tinklalapio.

Tikimės ši WordPress pamoka padėjo jums lengvai suinstaliuoti WordPress į jūsų serverį.